Splav Trojstenu

Všetko sa to začalo v lete roku Pána 1998. Začali to KSP-áci ... na Hrone. Kto? Kde? Pozri tieto fotky. A tak to pokračovalo rok čo rok ... päť rokov ... vždy KSP-áci ... vždy Hron ... vždy skvelá partia ... vždy kopec zábavy. No Hron bol z roku na rok špinavší a splavníci s ním ... už to bolo k nevydržaniu ... do času umývania sa bolo vždy ďaleko ... a keď konečne prišiel, vo vani plával kapor. „Chce to zmenu!“ kričí nie jeden ... „Chceme sa okúpať!“ kričia nie dvaja.

A milostivý Pán vyslišal ... v lete roku 2003 zasiahol ... Hron vyschol. A tak prišiel prelomový 6. ročník ... Dunaj ... Bratislava – Štúrovo ... splavníci sa nie len čvachtali v čistom veľtoku ... dokonca sa opálili a na plážach šantili ... „Hurá!!!“ kričal každý. Neveríš? Čítaj ďalej. Splav bol prelomový aj v inom ... začal ako KSP-ácky a skončil ako splav celého Trojstenu (česť a chvála za obetu, ktorú musel pri tom podstúpiť šéf splavu Dávidko). Kto? Čo? ... viac v tejto správe.

... (pokračovanie už čoskoro)

... (oficiálnu pozvánku nájdeš tu).Ak chceš byť aj ty súčasťou 12. ročníka Splavu Trojstenu ...

  1. ... vyplň tento registračný formulár ... čím skôr, tým lepšie, najlepšie do konca júna ... no hlavne dlho neváhaj, lebo splav má kapacitu nie príliš väčšiu ako 30 sedačiek (a celý čas plávať popri kanojkách je na rozmočenie :-). Ak si sa registroval a neskôr zistíš, že ísť nemôžeš, urýchlene sa nám prosím ozvi.

  2. ... zober si so sebou (nie nutne hneď teraz ;) nasledujúce telesá ... pričom všetko počiarknuté (hmotné či nehmotné), musíš mať so sebou skôr, než sa prvý krát nalodíš:

  1. ... prídi v stredu 23.7. o 14:30 do lodenice FMFI UK v Bratislave (popis, ako sa tam dá dostať, nájdeš na konci textu). Tam bude výcvik ovládania kanojky ... je lepšie učiť sa to na kľudnej vode bez vecí ako na tečúcej rieke s vecami. Prespať z piatka na nedeľu môžeš v telocvični FMFI UK. Vo štvrtok 24.7. skoro ráno (asi o 7:00) naložíme seba a svoje veci do kanojek a čím skôr vyrazíme na Dunaj ... riečny kilometer 1871 ... „Hááálóóó!“ (päť bratislavských mostov) ... v Čunove kanojky prenesieme na staré koryto (perejami ošlahaní draci / dračice nemusia, môžu ich splaviť po divokej vode umelého kanálu) ... „Slniečko ty svieť nám svieť...“ ... na prvej odbočke do prava ... maďarské ramená ... nádhera ... „Súťaž vyhráva...“ ... vad víz ... pohoda ... „Už som vám stokrát povedal, že tie bandasky nesmú byť v hlbokej tráve a na vestách sa nesedí!“ (kapitán) ... opäť Dunaj ... „Héééj!“ (most v Medveďove) ... 2x „Áááhoj!“ + „Fúúúj!“ (dva mosty a jeden sútok v Komárne) ... pláže a ostrovy ... paráda ... „Tristokrát som hovoril, že variče nesmú ostať cez noc vonku!“ (opäť kapitán) ... „Fíííha“ / „V mene Otca...“ + „Hohou!“ + „Rýchlo preč!“ (ostrihomská katedrála, most Márie-Valérie, sútok z Hron)... „Slnko, čo furt? Zalez!“ ... fakt ostrov ... do prava ... riečny kilometer 1653 ... vo štvrtok 30.7. doobeda by sme mali doraziť do Budapešti. Tam všetko požičané naložíme na nákladné auto ... „Kapitánovi tri krát ahoj! Ahoj, ahoj, ahoj!“ ... pokocháme sa krásami mesta ... a vláčikom domov.

  2. ... a máš nejakú otázku či nejasnosť, na ktorú si ani po opätovnom dôkladnom prečítaní predošlého textu odpoveď nenašiel a ani rodina a susedia do 5. kolena správnu odpoveď netušia, obráť na Rúžu (marian.potocny[áné]centrum.sk) ... rád zodpovie, pomôže, vysvetlí.

... (popis, ako sa dostaneš do lodenice FMFI UK tu včas nájdeš)Zoznam účastníkov: