Pozor!

Ak si sa registroval/-a skorej, ako 27.5.2009, 10:00, tak sme Tvoje údaje nedostali. Pošli nám ich prosím ešte raz. (mali sme chybu v registračnom formulári... )

A ešte pozor!

Už sú doplnené aj chýbajúce info -- splav má za cieľ Budapešť (prípadne kam stihneme doraziť v závislosti od priebehu), miesto stretnutia je nová lodenica UK a prespáva sa v lodenici Slávie UK (tam, kde minule).

Splav Trojstenu


Všetko sa to začalo v lete roku Pána 1998. Začali to KSP-áci – na Hrone. Kto? Kde? Pozri tieto fotky. A tak to pokračovalo rok čo rok, päť rokov: vždy KSP-áci, vždy Hron, vždy skvelá partia – vždy kopec zábavy. No Hron bol z roku na rok špinavší a splavníci s ním; už to bolo k nevydržaniu. Do času umývania sa bolo vždy ďaleko a keď konečne prišiel, vo vani plával kapor. „Chce to zmenu!“ kričí nie jeden ... „Chceme sa okúpať!“ kričia nie dvaja.

A Milostivý Pán vyslyšal a v lete roku 2003 zasiahol – Hron vyschol. A tak prišiel prelomový 6. ročník: Dunaj ... Bratislava – Štúrovo ... splavníci sa nie len čvachtali v čistom veľtoku, dokonca sa opálili a na plážach šantili. „Hurá!!!“ kričal každý. Neveríš? Čítaj ďalej. Splav bol prelomový aj v inom: začal ako KSP-ácky a skončil ako splav celého Trojstenu (česť a chvála za obetu, ktorú musel pri tom podstúpiť šéf splavu Dávidko). Kto? Čo? Viac v tejto správe.

...(pokračovanie už čoskoro)

...(oficiálnu pozvánku nájdeš tu).Ak chceš byť aj ty súčasťou 12. ročníka Splavu Trojstenu:

  1. Vyplň tento registračný formulár, čím skôr, tým lepšie, najlepšie do konca júna. No hlavne dlho neváhaj, lebo splav má kapacitu nie príliš; väčšiu ako 30 sedačiek (a celý čas plávať popri kanojkách je na rozmočenie :-). Ak si sa registroval a neskôr zistíš, že ísť nemôžeš, urýchlene sa nám prosím ozvi.

  2. Zober si so sebou (nie nutne hneď teraz ;) nasledujúce telesá, pričom všetko počiarknuté (hmotné či nehmotné), musíš mať so sebou skôr, než sa prvý krát nalodíš:

  1. Prídi v sobotu 25.7. o 14:30 do lodenice FMFI UK v Bratislave (popis, ako sa tam dá dostať, nájdeš na konci textu). Tam bude výcvik ovládania kanojky – je lepšie učiť sa to na kľudnej vode bez vecí ako na tečúcej rieke s vecami.

    Večer po výcviku sa dá ísť po skupinkách do mesta a kúpiť veľa z vecí, ktoré sú spomenuté vyššie (napríklad v obchodoch nemenovaného obchodného reťazca:). Neoplatí sa ale nechávať si veľa vecí na poslednú chvíľu.

    Prespať zo soboty na nedeľu sa bude dať v lodenici Slávie UK (tá istá, ako minulý rok – drevená budova hned za bránou do areálu, v ktorom je aj Lodenica UK). Vo nedeľu 26.7. skoro ráno (asi o 7:00) naložíme seba a svoje veci do kanojek a čím skôr vyrazíme na Dunaj: riečny kilometer 1871 ... „Hááálóóó!“ (päť bratislavských mostov). V Čunove kanojky prenesieme na staré koryto (perejami ošlahaní draci / dračice nemusia, môžu ich splaviť po divokej vode umelého kanálu) ... „Slniečko ty svieť nám svieť...“ ... na prvej odbočke do prava, maďarské ramená ... nádhera ... „Súťaž vyhráva...“ ... vad víz ... pohoda ... „Už som vám stokrát povedal, že tie bandasky nesmú byť v hlbokej tráve a na vestách sa nesedí!“ (kapitán) ... opäť Dunaj ... „Héééj!“ (most v Medveďove) ... 2x „Áááhoj!“ + „Fúúúj!“ (dva mosty a jeden sútok v Komárne) ... pláže a ostrovy ... paráda ... „Tristokrát som hovoril, že variče nesmú ostať cez noc vonku!“ (opäť kapitán) ... „Fíííha“ / „V mene Otca...“ + „Hohou!“ + „Rýchlo preč!“ (ostrihomská katedrála, most Márie-Valérie, sútok z Hron)... „Slnko, čo furt? Zalez!“ ... fakt ostrov ... do prava ... riečny kilometer 1653 ... v nedeľu 2.8. doobeda by sme mali doraziť do Budapešti (alebo Štúrova, prípadne niekam inam, závisí od počasia a priebehu splav). Tam všetko požičané naložíme na nákladné auto ... „Kapitánovi tri krát ahoj! Ahoj, ahoj, ahoj!“ ... pokocháme sa krásami mesta a vláčikom naspäť.

  2. a máš nejakú otázku či nejasnosť, na ktorú si ani po opätovnom dôkladnom prečítaní predošlého textu odpoveď nenašiel a ani rodina a susedia do 5. kolena správnu odpoveď netušia, obráť na (splav semnapiszavinac ksp sembodku sk) – radi zodpovieme, pomôžeme, vysvetlíme.

Ako sa dostanem do lodenice FMFI UK?

Od vchodu do Botanickej zahrady sa gúľaj dolu asfaltkou. Dobre sa rozgúľ, aby si mal dostatočnú rýchlosť na pregul aj kopčeka pred modrou bránou, lebo za ňou nájdeš krásnu novú modro-drevenú Lodenicu UK. Tento popis predpokladá, že sa vieš, dostať ku vchodu do Botanickej záhrady – ak tomu tak nie je, nezabudni si so sebou zobrať nejaký komunikačný interface, aby si sa spýtal na cestu.Zoznam účastníkov:


Error while connecting to database.