1-INF-810 Rýchlostné programovanie

"When you are not practicing, remember, someone somewhere is practicing, and when you meet him he will win." -- Ed Macauley
 oznamy
news rss feed
užívateľ
2018-11-08: Dátumy!
V google calendari aj priamo na stránke s úlohami už nájdete termíny všetkých troch súťaží, ktoré sú ešte plánované pre tento semester.
2018-10-23: Videovzoráky
Prvých 10 úloh z tohto semestra (celá prvá sada a časť školského kola ACM) už má nahraté videovzoráky. Dobrú chuť! (A keby niečo nebolo jasné, normálne píšte komentáre pod video.)
2018-10-04: Školské kolo ACM ICPC
Školské kolo súťaže ACM ICPC bude v piatok 19. októbra v hale H3. Úvodné pokyny budú od 12:20, programovať sa bude približne od 12:35 do 17:35.

Na regionálne kolo (tohto roku v Prahe) postúpi najlepších 6 matfyzákov spĺňajúcich tieto podmienky. Z tých potom poskladáme dva trojčlenné tímy, ktoré nás budú reprezentovať. Ak sa ďalším v poradí školského kola bude decentne dariť, možno tento rok pošleme aj tretí tím.

Prihlasovať vopred sa netreba, stačí prísť.

Pravidlá budú podobné ako na regionálnom kole: Zakázaný internet, zakázané akékoľvek dáta v digitálnej podobe, zakázané elektronické pomôcky (okrem hudby). Povolené je čokoľvek na papieri: listingy programov, knihy.

Je povolené riešiť z vlastného notebooku (pri dodržaní vyššie uvedeného). V rozumnej miere je povolená customizácia súťažného prostredia pred súťažou (napr. nastavenia editoru a minimalistický vlastý code template).

Nezabudnite jedlo a pitie, päť hodín je veľa :)

Pre cezpoľných, ktorí sa chcú zapojiť pre zábavu, bude súťaž bežať ako virtual contest počas zhruba 24 hodín, začínajúc vtedy keď začnú oficiálni súťažiaci.

Úlohy školského kola ACM ICPC sa do hodnotenia predmetu Rýchlostné programovanie rátajú za 1 bod. (Ak na súťaž neprídete a úlohy si preriešite dodatočne, dostanete za ne rovnako bodov ako keby ste ich vyriešili počas súťaže. Ak teda nemáte záujem sa kvalifikovať, stačí si úlohy riešiť kedykoľvek neskôr.)
2018-09-28: Prvý contest
Prvá sada úloh sa bude dať riešiť už od dnes (piatok 28. 9.) a bude bežať až do budúcej nedele. Ak máte teraz Rýchlostné zapísané prvýkrát, odporúčame vám najskôr si nesúťažne preriešiť aspoň jednu starú úlohu z archívu, až potom začať súťažne riešiť.

A ešte pripomíname, že vľavo v menu nájdete linku na Google kalendár, v ktorom sa budú zjavovať termíny jednotlivých sád.

zobraz aj staršie oznamy

Page generated at 21.11.2018 21:54:43 in 0.0058 s.